تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398

  افتتاح 26 طرح عمرانی ، اعطاء 1000 جلد سند مالکیت روستایی و بهره مندی700 خانوار دیگر از نعمت مسکن مقاوم، در روستاهای آذربایجان غربی، و بمناسبت ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی در سال

امتیاز: Article Rating

مهندس محمود بدلی- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، بیان داشت: این نهاد مردمی که یادگار امام راحل  می باشد در سایه عنایات خداوند متعال و تلاشهای کارکنان، طرح های عمرانی متعددی در روستاها و شهرها، تهیه واجرا می نماید.

وی، با اشاره به اینکه هرساله تعدادی از پروژه های عمرانی در مراسمات و مناسبتهای متعدد افتتاح می شوند، خاطر نشان کرد: بمناسبت ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی در سطح استان، تعداد 700 واحد  مسکن روستایی مقاوم و زیبا با اعتبار700 میلیارد ریال ( 175 میلیارد ریال از محل تسهیلات ارزان قیمت بانکی و 525 میلیارد ریال آورده مالکین محترم ) همچنین طرح هادی و پروژه مشارکتی  26  روستا با اعتبار بیش از187  میلیارد  و 303 میلیون ریال ، (  110 میلیارد و 303 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی و 77 میلیارد ریالاز محل اعتبارات  دهیاریهای  محترم )  به بهره برداری می رسند که11 هزار و280 خانوار با جمعیت 38 هزار و 117 نفر جمعیت  از مزایای این خدمات بهره مند می شوند. ایشان درادامه از دیگر برنامه های این بنیاد در ایام ا.. دهه فجر ، اعطاء 1000 جلد سند مالکیت روستایی در سطح روستاهای استان عنوان نمود  .وی تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری، امکان دریافت تسهیلات دولتی و غیر دولتی در قبال سند مالکیت بعنوان وثیقه مطمئن، افزایش ارزش املاک، استفاده درداد وستدهای مالی واجتماعی(افزایش ارزش حقوقی)، پیشگیری از ابطال حق دردعاوی(تسهیل درامر قضاوت، رفع ابهامات و اختلافات در مالکیت) و...، را از جمله مزایا و اهداف اجرای این طرح ذکر نمود.

 . لازم به اشاره است، طرح ویژه بهسازی(مقاوم سازی)اماکن روستایی با هدف بهبود بافت های فرسوده، ارتقاء کیفیت و ترویج فرهنگ رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در روستاها اجرا می شود، که تاکنون بیش از 81 هزار خانوار در روستاهای استان با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 5درصد نسبت به مقاوم سازی خانه های خود اقدام نموده، که طبیعتاً جان و اموالشان در زمان وقوع سوانح در امان خواهند ماند، همچنین طرح هادی نیز با هدف توسعه اصولی،  برابر نقشه تهیه شده  در روستاها اجرا می شوند که تاکنون برای 2082 روستای استان این طرح تهیه شده و در682 روستا با اقداماتی نظیر بازگشایی، جدول گذاری، سنگ فرش وآسفالت معابر، ساماندهی چشمه ها و... اجرا گردیده است.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

هاست ویندوز آناجهاست ویندوز 2016